Zalety wykorzystania płytek ceramicznych w łazience

Zastosowanie płytek w łazience, to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również niezwykle estetyczne. Sklepy z płytkami oferują ich różne rodzaje i wzory, jednak najczęściej wybór pada na model ceramiczny. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż popularna glazura ma wiele zalet. Panująca w łazience wilgoć, może być przeszkodą dla zastosowania wielu materiałów, jednak jakie zalety ma wykorzystanie w tym pomieszczeniu płytek ceramicznych?

Najważniejsza jest trwałość

Płytki ceramiczne to materiał niezwykle trwały. Zwykle posiadają one grubość od 6 do nawet 16 milimetrów i co najważniejsze są nietoksyczne, naturalne, niepalne i łatwe w utrzymaniu. Mimo upływu lat, zachowają one nienaganny wygląd. Każda z płytek ceramicznych jest odpowiednio wypalana. Do ich produkcji wykorzystuje się surowce takie jak:

  • glina
  • krzemionka
  • barwniki
  • inne skały jak np. gliny, kaolin, piasek kwarcowy, skaleń i szamot

To co determinuje jednak ich wytrzymałość to temperatura wypalania. Dodatkowo płytki ceramiczne mogą być obłożone szkliwem lub surowe. Najmocniejsze są gresy porcelanowe, które wypalane są w temperaturze około 1300 stopni Celsjusza, a dodatkowo poddaje się je oszkleniu.

Estetyka i design

Nie da się ukryć, że kolejną zaletą płytek ceramicznych jest to, że sklepy z płytkami oferują ich ogromny wybór pod względem modeli i kolorów. Posiadają one niezwykle duży zakres wzorów dekoracyjnych, a także kolorów i odcieni. Wówczas przy odpowiednim zaplanowaniu powierzchni, możemy stworzyć na podłodze prawdziwe arcydzieło. Z powodzeniem łączy się więc kolory, a także poszczególne wzory, by osiągnąć zamierzony efekt estetyczny. Co więcej, dzięki odpowiedniemu wypalaniu i zastosowaniu solidnych surowców do ich produkcji, zachowają one świetny wygląd na lata. Wyróżnia je odporność na pęknięcia i zarysowania, a także na blaknięcie koloru. Dodatkowo bardzo łatwo i szybko możemy je pielęgnować, co zapobiegnie rozwojowi szkodliwych alergenów, bakterii i roztoczy. Wybierając płytki ceramiczne do łazienki, możemy je z powodzeniem dopasować do każdej aranżacji. Sprawa wygląda jeszcze prościej, gdy znajdziemy sklep z płytkami, który oferuję szeroki asortyment. Jednym z takich sklepów jest sklep internetowy abcplytki.pl.