Ten sam wzór, inny efekt – jak wybierać płytki

Szykuje się remont? A może dopiero urządzanie mieszkania? Niezależnie od typu prac nad łazienką trzeba będzie odwiedzić sklep z płytkami. W tym pomieszczeniu zapełniają one zazwyczaj nieporównywalnie duże powierzchnie, ponieważ kładzione są nie tylko na podłodze, ale i ścianach. Z tego powodu ich wyboru nie należy bagatelizować. Aby cieszyć się nimi przez długi czas ważna będzie jakość oraz design. Dzisiaj o tym drugim.

Szerokość wyboru


Kiedy przejdziemy już od początku do końca wspomniany sklep z płytkami oprócz tego, że dostaniemy lekkiego zawrotu głowy od ilości wzorów i kolorów, które oferuje rynek, dostrzeżemy pewne powtarzające się trendy. Klasyczne motywy wykorzystywane od zawsze, przekształcane są jedynie przez dostosowanie do nowoczesnych aranżacji. Doskonałym przykładem tego typu zjawiska są płytki imitujące marmur. Od lat królują w łazienkach na całym świecie. Zmieniają się jedynie kolory towarzyszące: teraz jest to ciemna zieleń, bardzo często złotu lub imitacja drewna. Motyw marmurowy, zwłaszcza w białym odcieniu jest niezwykle subtelny. Kojarzy się z elegancją, podkreśla klasyczny wyraz pomieszczenia, a dodatkowo przywołuje skojarzenia o luksusie, dlatego też sprawdzi się przede wszystkim w stylu glamour. Ale już marmurowe płytki w połączeniu z tymi imitującymi drewno, stworzą przytulne miejsce sprzyjające relaksowi. Mimo tego, że wzór jest niemal ikoniczny, pod jego szyldem powstaje wiele wariacji na temat.

Dwa podobne produkty od różnych producentów

Tak samo, jak naturalny kamień zawsze czymś różni się od drugiego, tak samo każdy producent płytek przedstawia motyw nieco inaczej. Aby się nie zawieść, kupując przysłowiowego kota w worku, warto odwiedzić sklep z płytkami, gdzie na żywo można zobaczyć wybrane modele. W niektórych sklepach tworzone są nawet specjalne, przykładowe aranżacje prezentujące większe powierzchnie wyłożone konkretnymi płytkami. Czasem bywa tak, że jakiś efekt podoba nam się, gdy trzymamy kafelek w ręku, natomiast po zobaczeniu kilkunastu koło jesteśmy rozczarowani. Sprawdzajmy, zanim kupimy i cieszmy się pięknymi łazienkami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.