Płytki ceramiczne – ponadczasowe wykończenie wnętrz

Łazienka i kuchnia to miejsca gdzie spędzamy sporo czasu. Ważne jest byśmy się w nich czuli dobrze i komfortowo, pomogą w tym odpowiednio dobrane płytki ceramiczne. Jak je wybrać?

Płytki ceramiczne do łazienki.

Na rynku dostępne są kafelki w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Wybierając je musimy wziąć pod uwagę wielkość łazienki i jej oświetlenie. Płytki ceramiczne w jasnych kolorach optycznie powiększą małą łazienkę i rozjaśnią słabo oświetloną. W dużej łazience będą się dobrze prezentować jasne jak i ciemne kolory płytek. W przestronnej łazience możemy położyć płytki ceramiczne w większych rozmiarach. Przy wyborze kafelek trzeba się też zastanowić czy chcemy matowe czy z połyskiem. Na matowym wykończeniu trochę mniej widać plamy czy zacieki, jednak błyszczące łatwiej się czyści. Wnętrze łazienki może być też przytulniejsze jeśli na ścianie dodamy akcent z dekorem i dobrze dobierzemy kolor fugi.

Płytki ceramiczne do kuchni.

Kafelki na ścianach i podłodze w kuchni pomogą nam łatwo utrzymać czystość w tym pomieszczeniu. Na ścianie płytki ceramiczne możemy położyć tylko pomiędzy meblami kuchennymi. Musimy pamiętać, żeby dopasować ich kształt i kolor do mebli kuchennych. Ze względu na specyfikę kuchni tzn. występowanie dużej ilości pary i tłuszczu warto pomyśleć o płytkach błyszczących z których łatwiej zmyjemy brud. Wybierając płytki na podłogę warto zwrócić uwagę na ich odporność na ścieranie i to żeby nie były zbyt śliskie.

Płytki ceramiczne są też dobrym rozwiązaniem na podłodze w przedpokoju. Wyglądają estetycznie i łatwo z nich sprzątnąć wniesiony na butach piasek i błoto . Będą też dobrze wyglądać w salonie przy kominku z połączeniu z drewnianą podłogą. Wybór płytek ceramicznych musimy jednak dobrze przemyśleć, gdyż jest to rozwiązanie którym będziemy cieszyć się przez lata ze względu na ich trwałość i funkcjonalność. Nieprzemyślany wybór może być kłopotliwy, ponieważ ich zmiana nie jest tak łatwa jak przemalowanie ściany  na inny kolor. Dobrze dobrane płytki ceramiczne ozdobią wnętrze naszego domu i pozwolą zaoszczędzić cenny czas.