Betonowa łazienka

Urządzając łazienkę warto zainspirować się współczesnymi trendami. Mimo, że moda szybko odchodzi, to niektóre rozwiązania są godne uwagi ze względu na łatwą możliwość odmienienia ich charakteru przez zwykłą wymianę dodatków. Wystarczy odwiedzić sklep z płytkami, aby zobaczyć ile jest pomysłów na aranżacje łazienki. Oto jeden z nich, który ze względu na to, że podbiła serca tak wielu projektantów zasługuje na szczególną uwagę. Ten fenomen to beton, a więc będzie trochę chłodno.

Łazienka w kolorach szarości

Wykorzystywanie różnych odcieni szarości w projektowania każdego typu wnętrz to klasyka. Kolor jest mało widoczną podstawą do uzupełniania go o barwne dodatki. Taka neutralna baza jest wysoko ceniona, gdyż nigdy nie wychodzi z mody i nie znudzi się zbyt szybko. Brawa ta połączona z jedyną w swoim rodzaju strukturą lub jej imitacją, stała się łazienkową królową. Sklepy z płytkami nie nadążają z zamawianiem betonowych modeli. To absolutny hit. Co mają w sobie płytki imitujące beton? Przede wszystkim przemawia za nimi subtelność wzoru. Mimo delikatnych zarysowań charakterystycznej struktury, można określić je mianem gładkich. Era krzykliwych mozaik, czy kafli z kwiatami powoli zbliża się ku końcowi.

Minimalizm i prostota w płytkach

Obecnie ponad wszystko ceniony jest minimalizm i prostota. To właśnie z nimi kojarzy się surowość materiału jakim jest beton. Do tego bijący od podłogi, czy ścian wyłożonych tego rodzaju płytkami chłód, pozwala stworzyć w łazience miejsce całkowitego wyciszenia umysłu. Betonowe płytki wcale nie muszą być ciemne. Cała gama odcieni pozwala na wybór pomiędzy wyrazistym, surowym wnętrzem, a zwiewną i jasną wariacją na ten sam temat. Dla uzyskania ulubionego efektu, który będzie odpowiadał indywidualny wymaganiom, poleca się obejrzenie przykładowych aranżacji łazienek z użyciem wybranych kafli. Sklepy z płytkami często prezentują przykładowe projekty. Mogą stać się one inspiracją to kompletnego wyposażenia pomieszczenia, jak i mieć decydujący wpływ na ostateczny wybór stylu wnętrzarskiego, który będzie motywem przewodnim w urządzanej lub remontowanej łazience.